OKUL SPORLARI BAŞVURU TARİHİ VE YENİ SEZONDA UYGULANACAK KURALLAR

2015-2016 OKUL SPOR FAALİYETLERİ KAPSAMINDA UYGULANACAK HUSUSLAR

1-İl Müdürlüğümüz okul sporları resmi internet sitesi olan manisaokulsporlari.com   2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı itibari ile kullanılmaya başlanmış olup, okul sporları ile tüm duyurular, haberler, fikstürler  ve fikstürlerde yapılacak değişikler resmi sitemiz  manisaokulsporlari.com   adresinden yapılacak olup, okul sporlarına katılan tüm okullarımız resmi sitemizi güncel olarak takip etmeleri gerekmektedir. İnternet sitemizde yer alan duyuru ve değişikleri takip edilmemesinden kaynaklanan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

2- 2015-2016 Okul Sporları Faaliyetlerine katılmak isteyen okullar 12-31 Ekim 2015 tarihleri arasında Okul Sporları Bilgi Yönetim Sisteminden başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Son başvuru tarihi uzatılmayacak olması nedeniyle, okullarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için 31 Ekim 2015 tarihine başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

3-Okullarımızın ulaşım açısından zorluk çekmemeleri için müsabakaların daha çok kendi ilçelerinde ve ilçede derece yapan okulların yakında yer alan Merkez olarak belirlenmiş ilçelerde müsabakalara katılabilmesi için fikstürlerde düzenleme yapılacaktır.

4-Okul Eğitici Kartı olmayan Beden eğitimi Öğretmenleri, Antrenörler ve İdareciler Takımın başında sahaya giriş yapamayacaklardır.

5-Esame Listeleri her müsabaka öncesi Okul Sporları Bilgi Yönetim Sisteminden çıkartılacak olup, diğer esame listeleri kabul edilmeyecektir.

6-Okul Müdürü Güncelleme işlemleri okul yetkilileri tarafından sistem üzerinden yapılacaktır.

7-Basketbol  Gençler Müsabakaları Gençler A ve Gençler B şeklinde düzenlenecektir.

8-Öğrencilerin Müsabakalara katılacağı kategorileri belirleyen doğum tarihleri gün, ay, yıl şeklinde belirlenmiş olup, resmi web sitemizde yarışma talimatları bölümünde yayınlanacaktır.

9- Doğum tarihi itibari ile küçükler kategorisinde yer alan öğrencilerin Yıldızlar Kategorisinde müsabakalara katılması için terfi işlemleri için veli izni ve okul üst yazısı ile birlikte Okul Sporları Tertip Komitesine başvuru yapılması gerekmektedir.

10- Lisansı olmayan sporcular müsabakalara kesinlikle alınmayacaktır.

11-Müsabakalara katılamayacağını veya müsabakanın başka bir tarihi ertelenmesi ile ilgili talepler, müsabakadan en az 5 iş günü öncesi Okul Sporları Tertip komitesine dilekçe ile yapılacaktır. Belirtilen süre içerisinde yapılmayan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

<