LİSANS İŞLEMLERİ

 

Okul Sporları Bilgi Yönetim Sistemine Giriş İçin Tıklyanız

 

OKUL SPORLARI BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİNDE OKULLARIN YAPMASI GEREKEN İŞLEMLER

Öncelikle Okul Sporları Bilgi Yönetim sistemine giriş yapmak için şifresi olmayan, şifresi ile sisteme giriş yapamayan okullar veya şifresini unutan okullarımız: 0236 231 11 91 (Dahili no: 404) numaralı telefondan il Müdürlüğümüzü arayarak şifre alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

okulsporbilgi.gsb.gov.tr adresinden Okul Sporları Bilgi Yönetim Sistemine giriş yapabilirsiniz

Spor Katılım İşlemi Nasıl Yapılır

1-Sisteme Giriş yaptıktan sonra Okul Modülünden Spor Dalı Katılım İşlemlerini giriş yapılır.

2-İlçe Bilgisi girilerek Kategori Seç butonuna tıklanılır.

3-Katılmak istenilen branş ve kategori işaretlenerek başvuru işlemi tamamlanır.

4-Başvuru iptal edilmek istendiğinde çift tıklayarak başvuru iptal edilir.

Not: Başvuru yaparken İlkokullar Minikler Kategorisine, Ortaokullar Küçükler ve Yıldızlar Kategorisine ve Liseler ise Gençler A ve Gençler B kategorilerine başvuru yapabilir. Yapılan başvurular Okul Modülünden Spor Dalı Katılım İşlemlerinden Kontrol edilerek varsa yanlış yapılmış başvuru düzeltilmelidir. İlgili branş ve kategorinin üzerinde X işareti varsa başvuru yapılmıştır. Başvuru yapıldıktan sonra İl Müdürlüğümüzce onaylama işlemi yapılır.

Sporcu ekleme, Lisans ekleme ve Lisan Çıkarma İşlemi Nasıl Yapılır

1-Okul Modülünden sporcu ekle tıklanır.

2-Öğrencinin TC yazılarak T.C no Sorgula butonuna tıklanır.

3-Öğrencinin bilgileri çıktıktan sonra Dosya seç tıklanarak daha önceden Bilgisayara kaydedilmiş olan Öğrencinin fotoğrafı seçilir ve Resim Yükle butonuna tıkanarak Öğrencinin resmi sisteme yüklenir.

4-Resim yüklendikten sonra aşağıda yer alan kaydet butonuna basılarak sporcu ekleme işlemi yapılır.

5- Sporcu eklemeden sonra Lisans çıkarmak için Okul Modülünden Sporcu Listele tıklanır.

6- Sporcu ekle de kaydetmiş olduğumuz öğrencinin TC nosu yazılarak listele butonu tıklanır.

7-Öğrencinin bilgileri çıkar ve öğrencinin isminin üzerine gelince sol tarafta çıkan ekranda sporcu lisansı ekle tıklanır.

8-Çıkan ekranda yer alan branş ve öğrenci bilgileri eskizsiz ve doğru bir çekide girilir ve ek 5 formunu onaylıyorum tıklanır ve kaydet butonuna tıklanarak lisans ekleme işlemi tamamlanmış olur.

9- Lisansı çıkarmak için Sporcu Listele tıklanır ve lisans ekleme işlemi yapılmış olan öğrencinin T.C nosu yazılarak listele butonu tıklanır.

10- Öğrencinin bilgileri çıkar ve öğrencinin isminin üzerine gelince sol tarafta çıkan ekranda lisans yazdır tıklanarak lisansın çıktısı alınır.

Not: İlk olarak sporcu ekleme sonra lisan ekleme ve en son lisans yazdırma işlemi yapılır. Sporcu ekleme yapmadan önce öğrencinin resmini bilgisayara atmanız gerekmektedir. Branş seçimi yaparken 2.ve 3. Branş olarak atletizm ve satranç seçilebilir. Lisansın renkli olarak çıkartılması gerekmektedir.

Lisans yazdıra tıkladığımızda yazdırmazsa bilgisayarınız tarafından engelleniyordur bunun için sağ üstte çıkan engellemeye kaldır yapılarak lisans çıktısı alınabilir.

Okul Eğitici ekleme ve Okul Eğitici, Çalıştırıcı ve İdareci Kartı çıkarma İşlemi Nasıl Yapılır.

1-Okul Modülünden Okul Eğitici ekle tıklanır.

2- Eğiticinin T.C nosu yazılarak T.C sorgulama yapılır ve bilgiler çıktıktan sonra dosya seç tıklanarak bilgisayardan resim seçilerek resim yükleme işlemi yapılır.

3-Eğitici hangi branşlarda görev yapacaksa o branşları aşağıda yer alan branşlardan seçerek, seçilen branşlar bölümüne aktarmasını yapar ve kaydet e tıklayarak eğitici ekleme işlemini gerçekleştirir.

4-Okul eğitici kartı çıkartmak için Eğitici kaydını yaptıktan sonra Okul Eğitici Listele butonuna tıklanarak Eğiticinin T.C nosu yazılarak listeleme işlemi yapılır.

5- Okul Eğitici Bilgileri çıkar  ve eğiticinin isminin üzerine gelince sol tarafta çıkan ekranda saha giriş belgesi yazdır tıklanarak okul eğitici ekle yazdırma işlemi yapılır.

Not: Okul Eğitici kartı çıkartmak zorunludur kartı olmayan çalıştırıcı, antrenör ve idareci sahaya alınmayacaktır. Saha giriş kartı yazdıra tıkladığımızda yazdırmazsa bilgisayarınız tarafından engelleniyordur bunun için sağ üstte çıkan engellemeye kaldır yapılarak lisans çıktısı alınabilir.

 

Okul Müdürü Güncelleme işlemi

1-Okul Müdürü değişen okullar Okul Modülü, okul müdürü güncelle ekranında güncelleme işlemi yapmaları gerekmektedir.

Esame Listesi kaydetme ve Esame Listesi Çıktısı Alma işlemi:

1-Okul Modülünden Branş ve kategori ana liste kayıt tıklanır.

2-Çıkan ekranda ilçe, kategori ve yarışma türü bilgileri girilerek Listele Butonuna tıklanır.

3-Seçtiğiniz branştaki lisanslı sporcuların hepsi çıkar ve siz o müsabaka da görev yapacak sporcuların isimlerinin yanında yer alan kutucuklara tıklayarak sporcular seçilir.

4-seçilen sporcular kaydedilir ve rapor al (esame listesi yazdır) yapılarak esame listesi çıktısı alınır.

Not:. Öğrencilerin özgeçmişlerin doğru olarak takip edilmesi için Esame listesi her müsabaka öncesi sistemden güncel olarak çıkartılması gerekmektedir. Sistemden alınmayan esame listeleri kabul edilmeyecektir.

Ek 5 nasıl alınır

1-Ek 5 almak için için Sporcu Listele tıklanır ve lisans ekleme işlemi yapılmış olan öğrencinin T.C nosu yazılarak listele butonu tıklanır.

2- Öğrencinin bilgileri çıkar ve öğrencinin isminin üzerine gelince sol tarafta çıkan ekranda ek 5 yazdır tıklanarak ek 5 in çıktısı alınır.

Not: Lisanslı her sporcunun ek 5 formunun hazırlanmış olması zorunludur. Ek 5 olmayan hiçbir sporcu müsabakalara katılamaz . ek 5 formu olmayan sporcuların müsabakalarda katılması ve yaşanılacak herhangi bir olumsuzluk da lisansı hazırlayan ve imzalayan kişiler sorumlu olacaktır. Doktorların ek 5 formunu imzalaması için öğrencinin velisi tarafından ek 6 formu doldurarak aile hekimine başvurmaları gerekmektedir. Ek 6 formu resmi web sitemiz olan manisaokulsporlari.com adresinde gerekli evraklar bölümünde yer almaktadır.

 

 

OKUL SPORLARI MÜSABAKA KATILIM VE LİSANS İŞLEMLERİ